Tipy pro výběr radiátorů


Jak na designové topení?

 • Před nákupem je dobré stanovit potřebný výkon pro radiátor, tak aby z hlediska tepelné výkonosti dostačoval pro ohřev místnost. Jako pomůcku můžete využít naši kalkulačku výkonu, která pomůže stanovit odhadovanou potřebu výkonu radiátoru. Zjištěné hodnoty z kalkulačky je však nutné brát s rezervou. Hodnoty jsou pouze orientační a nezávazné. Vždy doporučujeme nechat tepelné ztráty stanovit odborníkem (projektantem, topenářem nebo instalatérem), který při výpočtu zohlední všechny vstupní faktory.
 • Zjistěte umístění a dostupný prostor, kam by jste chtěli designový radiátor v místnosti umístit. Určete si maximální možnou výšku a šířku prostoru, který radiátor smí zabírat.
  Obecně platí, že radiátory instalujeme na zeď cca. 150mm od podlahy a nad radiátorem by měl zůstat prostor zhruba 50mm. Z každé strany je rovněž vhodné počítat s odstupem +/- 70mm.
 • Při výběru používejte náš integrovaný filtr radiátorůkterý usnadní  výběr mezi radiátory a zobrazí již jen ty, které vyhovují zadaným parametrům místnosti. Nevíte-li si rady kontaktujte radiátorové studio nebo naši zákaznickou linku, kde Vám rádi s výběrem pomůžeme popřípadě nabídneme jiné nestandardní řešení od rustikálních radiátorů až po luxusní ultra moderní designové radiátory, které zhotovíme přímo na míru do Vašeho interiéru.
 • Vyberte si model radiátoru, který se Vám líbí a odpovídá Vašemu životnímu stylu. Filtr radiátorů Vám omezí výběr pouze na radiátory, které odpovídají zadání. Každý model radiátoru nabízí varianty, které lze jednoduše přidat Vašeho vlastního seznamu přání.
 • Ve větších místnostech mohou tepelnou ztrátu pokrýt dva nebo více radiátorů. Výkony jednotlivých otopných těles se sčítají. Článkové radiátory Anuova a litinové radiátory lze na zakázku sestavit takřka v libovolné šířce.  Zvýšení výkonu lze docílit i zvolením hlubšího otopného tělesa například u designových radiátorů lze vybrat z verzí double, kde jsou topné lamely na radiátorech z obou stran.  
 • Zvolte si barvu, která bude ladit k Vašemu stylu a barevně bude zapadat do konceptu interiéru. Většinu radiátorů z naší nabídky lze lakovat práškovými barvami, které mají více jak 200 odstínů. Dále nabízíme speciální povrchové úpravy jako např. u nerezových radiátorů kartáčování nerezu nebo leštění do zrcadlového lesku, chromování nebo transparentní či antické úpravy. U historických radiátorů můžete vybírat z povrchy lakované speciální technikou ručního patinování a nebo crackle (popraskaný) lak.
 • Díky široké škále povrchových úprav můžete radiátor pro interiér připravit přesně tak, aby tvořil exkluzivní funkční doplněk celé místnosti.
 • Vyberte si designové ventily, tak aby i dopojení designového radiátoru vypadalo čistě a stylově.  Nabízíme různé typy designových ventilů pro různé způsoby připojení radiátorů.  Termostatické i manuální radiátorové ventily jsou stejně jako háčky a další doplňky vhodným příslušenstvím pro každý radiátor.
 • Poptejte radiátory v našich Radiátorových studiích nebo u partnerských prodejců. Pokud nevíte, kde koupit nebo kde je pro Vás nejbližší prodejce kontaktujte nás na zákaznické lince 539 030 835 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
 • Jsme pyšní na to, že Laurens může i klientům v České republice nabídnout ten nejšírší možný výběr z designových radiátorů včetně možnosti individuálních úprav rozměrů a povrchů. Rovněž nabízíme a máme skladem radiátory a příslušenství takže jsme schopni expedovat určité varianty radiátoru ve velmi krátké době.